VESTI:• Stara Pazova i Ruma zajednički uz pomoć EU o upravljanju javnom svojinom • Više od 1300 osoba vakcinisano protiv gripa • Novi obrazovni profil u Tehničkoj školi u Staroj Pazovi • FA Dukat iz Stare Pazove danas putuje na Festival kulturne različitosti u Dohi • VREME: Oblačno, temperatura od 1 do 8 stepeni
Sport 10.02.2019.
Stara Pazova
Važna pobeda Dunava nad Slobodom iz Užica 79:78

U napetoj utakmici sa neizvesnom završnicom košarkaši Dunava iz Starih Banovaca su u hali "Park" u Staroj Pazovi uspeli da savladaju Slobodu iz Užica sa 79:78.

U prvoj četvrtini ekipe su bile izjednačene dok je u drugoj Dunav bio bolji. Banovčani su odigrali odlično u fazi odbrane i odlaze na odmor sa prednošču od 5 poena (35:30).

Jednako dobro Alasi su igrali i u trećoj četvrtini a početkom poslednje deonice dolaze i do 15 poena prednosti (65:50). Sloboda od tog momenta sa niskom petorkom iz minuta u minut sustiže prednost domaćina. Serijom 13-0 gosti dolaze do izjednačenja tri minuta pre kraja.

U samom finišu, petnaest sekundi pre kraja Sloboda je poenima Stefana Simića povela sa 77:78. Odgovornost kod domaćih preuzeo je Filip Simić i vratio prednost Dunavu za ispostaviće se konačnih 79:78.