VEST: Uskoro završetak novog puta Banovci - Krčedin • Staropazovačka policija zaplenila marihuanu prilikom pretresa automobila • Počeo Božićni post za sve vernike SPC • Lokalni aikido klub među domaćinima 9. tradicionalnog seminara realnog aikidoa • Hladno, temperatura do 7 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •

RADIO

Početak:

  Retki su krajevi u kojima su krajem 60-ih godina prošlog veka postojale lokalne radio stanice. U celoj SFRJ tek nekoliko. u Vojvodini samo dve. Od toga jedna u Vojki. Uspeli eksperiment se dogodio 15. maja 1967. u seoskoj redari, spiker Anđelka Mali je prozborila u etar: OVDE RADIO VOJKA! Istini za volju, postojali su eksperimenti radio amatera u Staroj Pazovi ali su se na tome i završili.

  Radio Vojka počinje sa emitovanjem programa 22. Jula 1967. godine. Mala radio stanica ima sve potrebne dozvole, prostorije, tehniku, tehničare i novinare. Počinje da uživa veliku popularnost jer ste na celoj skali radio aparata mogli uhvatiti svega par radio stanica. A svoj trag su u toj nesvakidašnjoj stanici ostavili Živko Inđić, Branislav Bugarin, Petar Čobanović, Lazar Belajev, Petar Bugarin, Smilja Grujić,Lazar Pješevac, Jelica Čortanovacki, Živko Urošević, Juraj Đemrovski, Jovanka Dragaš, Milenka Kepić, Đorđe Bugarin, Mirko Polovina, Mirko Tatalović- Ćira, Berislav Mijić, Dušan Stajić Uča... i mnogi dugi. Inspirator i glavni organizator poduhvata bio je Petar Radivojević, direktor i glavni i odgovorni urednik Radio Vojke, a zatim i Informativnog centra, u čiji sastav ulaze Radio Vojka, kasnije Radio Stara Pazova i list Naša reč.

U međuvremenu:

  Godine 1978. Radio Vojka menja ime u Radio Stara Pazova, a četiri godine kasnije će se i bukvalno preseliti u prostorije u Staroj Pazovi. U ovom periodu se emituje celodnevni program. Iako su još u periodu Radio Vojke postojale emisije na slovačkom jeziku, 1985. se shodno etničkom sastavu stanovništva pokreće i drugi program na slovačkom jeziku. Sa dva programa, preko dvadeset zaposlenih, prostorijama, studijskom i emisionom tehnikom, RSP će se profilisati kao klasična lokalna radio stanica.

  Devedesetih je podelila sudbinu svih elektronskih medija u Srbiji. Nakon demokratskih promena uvedene su novine u informativni program. Tada postojeći resursi su dopunjeni digitalnom tehnikom, a pokrenuta je i web prezentacija www.rsp.co.rs 

Danas: 

  Konačnim stupanjem zakona o radiodifuziji uređuje se haos u etru, ali Radio Stara Pazova gubi drugi program jer zakon nije predvideo dve frekvencije za lokalnu radio stanicu. Program na srpskom i slovačkom jeziku dele jednu frekvenciju. Konstantno se radi na formatiranju programa, njegovom zvučnom redizajnu, i stalnom osvežavanju tehnike. 

  Danas je profil radijskog programa između tzv. Adault- Contemporary (AC), News and Talk ili kako se popularno naziva News plus. Programski koncept informativno- servisno- muzički.