VESTI: U subotu iznošenje kabastog otpada u Staroj Pazovi, Golubincima i Petrović salašu • Jana Šobot – Jašo, učenica generacije u školi Čmelik • Počinje 32. smotra dečjeg dramskog stvaralaštva Slovaka u Vojvodini • U subotu godišnji koncert plesnog studija Dance Star Pazova - Puls života • Omladinac se u Pančevu oprašta od srpskoligaškog društva • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Sport Novi Banovci 14.08.2020.
Fudbaleri Omladinca spremni za početak sezone

Narednog vikenda počinju fudbalska prvenstva u kojima nastupaju klubovi sa teriorije naše opštine. Naša ekipa je posetila trening Omladinca iz Novih Banovaca koji u subotu počinje sezonu u Srpskoj ligi grupa Vojvodina.

Fudbalere Omladinca smo zatekli na njihovom novom terenu u Novim Banovcima. U novu sezonu ulaze sa podmlađenim timom a glavni adut im je mladi ali dovoljno iskusni strateg Goran Stevanović koji kaže da je ovosezonska ekipa spoj mladih igrača i nekoliko iskusnih asova. Spletom okolnosti nekoliko nekadašnjih prvotimaca Omladinca koji su u međuvremenu igrali i u prvoligaškim klubovima opet su u ovom klubu, tako da je igrački kadar u odličnom stanju.

Otežavajuća okolnost za ekipu će biti odustvo Igora Ležajića zbog povrede vilice. Uprkos neobičnim okolnostima epidemije koronavirusa igrači su uspeli da uspešno prebrode pripremni period i spremni uđu u novu sezonu, kaže kapiten Željko Savić. Dodaje da je atmosfera u ekipi odlična i da je zadovoljan što će momci izgarati za zeleno – beli dres. I uprava i stručni štab priželjkuju mesto u gornjem delu tabele u predstojećoj sezoni.
Dobar deo treće lige će se igrati u ovom delu Srema, jer su pored Omladinca tu i Dunav iz Starih Banovaca i Jedinstvo iz Stare Pazove. Kada dodamo činjenicu da je Mladost iz Prigrevice, takođe srpskoligaš, promenila ime i da će igrati u Pećincima, očekuje nas nekoliko lokalnih derbija naredne sezone.

U subutu novobanovčani gostuju u Subotici ekipi Bačka 1911, dok će naredne subote dočekati ekipu Hajduka 1912 iz Kule i to na stadionu u Belegišu gde će Omladinac biti domaćin dok novi stadion u Novim Banovcima ne zablista punim sjajem.