Zaključno sa jučerašnjim danom, 13. decembrom 2020. godine a prema podacima Zavoda za javno zdravlje Sremska Mitrovica, na teritoriji Opštine Stara Pazova trenutno je 866 aktivnih slučajeva zaraženosti koronavirusom. U odnosu na broj obolelih od Kovida 19 krajem prošle nedelje, kada je ih je bilo preko 1000, sad je primetno smanjene, zato što je veliki broj inficiranih od pre dve – tri nedelje već ozdravio, te se ti slučajevi skidaju sa evidencije.
Na teritoriji staropazovačke opštine u subotu je pregledano 100 pacijenta, koji su se javili u kovid ambulantu, a juče samo 75, što je opet znatno manje u poređenju sa prethodnim danima, ali treba imati u vidu činjenicu, da je bila dežurna samo kovid ambulanta u Staroj Pazovi.
Na tri punkta, dnevno sa pacijentima koji sumnjaju na koronavirus radi 7 medicinskih ekipa. Kako saznaje RTV Stara Pazova, u Domu zdravlja Dr Jovan Jovanović Zmaj problem predstavlja nedostatak testova, koje su dobili u petak, ali u nedovoljno potrebnoj količini, što je slučaj u celoj zemlji, te se apeluje na pacijente na strpljenje i razumevanje.
Info
Stara Pazova
14.12.2020.