VESTI: JKP ČISTOĆA: Prikupićemo preostali kabasti otpad u Novoj Pazovi, Vojki i Krnješevcima • Do 31. maja zatvorena petlja Nova Pazova i Novi Banovci • Opština pristupila pripremi odluke o autobuskim stajalištima za gradski i prigradski prevoz putnika • Besplatno odvoženje kabastog otpada u Novoj Pazovi, Vojki i Krnješevcima 23. maja • Održan 5. "Sajam učenja" u PU „Radost“ u Novim Banovcima • Uhapšen muškarac u Staroj Pazovi: Zapalio dva automobila i oštetio kuću • Vreme sunčano, temperatura oko 21 stepen • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Stara Pazova 15.01.2021.
Ledeni vikend pred nama

Hladni talas pogodio je delove Evrope, a meteorolozi najavljuju da temperature na Balkanu narednih dana neće prelaziti u plus. 16, 17. i 18. januar biće najhladniji dani u mesecu, a temperatura će se u nekim delovima zemlje, u najhladnijem delu dana, spuštati i ispod 10 stepeni ispod nule.

Pomoćnik direktora RHMZ Goran Mihajlović za RTV Stara Pazova je najavio “ledene dane”:

“Očekujemo oblačno vreme sa slabim padavinama, tako da neko značajnije povećanje snega neće biti. Biće hladno sa minimalnom teperaturom između -5 i -3 stepeni i maksimalnom između -3 i -1 stepen. Još hladnije vreme očekuje se početkom naredne sedmice, kada bi jutarnja temperatura u pojedinim delovima Opštine bila i ispod minus 10 stepeni, a najviša dnevna ne bi prelazila O stepeni”.

Od sredine sledeće sedmice biće toplije vreme, kada će se dnevna temperatura kretati između 2 i 5 stepeni. Meteorolog Mihajlović je istakao da će se do kraja januara temperatura kretati i do sedam stepeni i da se mogu očekivati naoblačenja sa kišom i snegom, dok se ozbiljnija zahlađenja i značajnije snežne padavine i dalje ne naziru.

Oni koji žele da uživaju u snegu, mogu to učiniti na brojnim planinama u Srbiji gde snega ima dovoljno.