VEST: Andrej Simendić iz Stare Pazova najbolji recitator u Srbiji • U ponedeljak u Vojki i Staroj Pazovi isključenje struje • U Vojki međunarodno takmičenje u aeromodelarstvu • FUDBAL: Jedinstvo ponovo prvo, Dunav se ipak spašava • Rukometašice Mladosti završile sezonu među pet najboljih timova u državi • ŽFK Prave Dame ponovo izborile prvoligaški status • Odbojkašice Omladinca iz Novih Banovaca šampionke Srbije u konkurenciji kadetkinja • Vreme: oblačno, temperatura do 17 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 10.08.2021.
Branko Oreščanin poklonio kolekciju slika crkvi u Novim Karlovcima

Branko Oreščanin, slikar iz Stare Pazove je crkvi u Novim Karlovcima poklonio kolekciju svojih slika. 


U subotu, 7. avgusta  upravo zbog toga crkvu u ovom selu je posetio vladika sremski, Gospodin Vasilije,  koji je nakon svečanog bogosluženja, osveštao prostor nove sale parohijskog doma i otvorio izložbu.


Tematski rađene slike  fruškogorskih manastira, crkava u Sremu i portreta crkvenih poglavara, nalaziće se trajno u sali parohijskog doma u Novim Karlovcima, i  predstavljaju krunu donacije  Branka Oreščanina, slikara iz Stare Pazove, ali rodom iz ovog sela.  On je godinama je učestvovao u raznim donacijama kad su u pitanju Sase, za koje je jako vezan i sad je osećao veliku potrebu da pokloni veliku kolekciju svojih radova.


Među slikama su crteži olovkom, ulje i akvarel na platnu, tehnike koje su svojstvene ovom umetniku. Tačno je 29 slika a uskoro će biti i 30-ta, jer Oreščanin planira da uradi ikonu Svetog Marka, pošto je to njegova krsna i slava sela, a nalaziće se u samom hramu Sretenja Gospodnjeg u Novim Karlovcima.