Poslednjih dana u kovid ambulanti u Staroj Pazovi medicinari beleže manji broj pregleda pacijenata sa simptomima korona virusa, oko 280. Dnevno se testira oko 120 osoba, a manje od polovine testiranih bude i pozitivno, što je takođe blagi pad u odnosu na prethodne nedelje visokih brojki. Povećan je broj dece koja dolaze na testiranje i uglavnom su to srednjoškolci.
Dobra vest je što se u redove medicinara Doma zdravlja Dr Jovan Jovanović Zmaj polako vraćaju i zdravstveni radnici koji su preležali koronu.
U staropazovačkoj opštini za više od godinu dana podeljeno je oko 60.000 doza vakcina. Već nekoliko meseci interesovanje za imunizacijom je slabo, na vakcinalnom punktu na pazovačkim bazenima podele svega 20 vakcina dnevno.
Direktorka Doma zdravlja dr Jovan Jovanović Zmaj Snežana Tabaković upućuje još jedan apel za poštovanje epidemioloških mera kao i za veći odziv ljudi kada je u pitanju vakcinacija.