Evropska nedelja prevencije raka grlića materice obeležava se od 23. do 29. januara 2023. godine, a cilj je podizanja svesti žena o raku grlića materice i o svom reproduktivnom zdravlju, kao i da koriste dostupne mere primarne i sekundarne prevencije.
Ovogodišnji slogan kampanje je "Rak grlića materice, rak koji možemo sprečiti" a kampanji se pridružuje i staropazovački Dom zdravlja, koji će u ponedeljak sa početkom u 14 časova u svojim prostorijima organizovati predavanja na temu "Karcinom grlića materice, faktori rizika, prevencija i HPV vakcina". Predavači će biti primarijus dr Lazar Nejković, asistent na Medicinskom fakultetu i dr Zorica Diković, specijalista ginekologije.
Organizuje se u cilju upoznavanja sa faktorima rizika za razvoj karcinoma grlića materice i o značaju prevencije a namenjeno je učenicima staropazovačkih škola i njihovim roditeljima.