VEST: "Gastro Srem" u Novoj Pazovi od 6. do 8. septembra u TC Big Pazova • Od 01.09. do 31. 10. počinje akcija Najbolјa cena u oko 2.500 maloprodajnih objekata.• RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Sport Stara Pazova 23.02.2023.
CEV Challenge Cup: Nakon preokreta odbojkašice Jedinstva savladale Lugož iz Rumunije 3:2

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove savladale su u prvoj utakmici polufinala CEV Kupa izazivača ekipu Lugoža iz Rumunije sa 3:2 (25:21, 21:25, 17:25, 25:16 i 15:8).

Gledaoci na punim tribinama hale “Park” u Staroj Pazovi prisustvovali su vrhunskoj odbojkaškoj predstavi punoj preokreta. Prvi set gošće iz Rumunije vode i na 6:9, trener domaćih Caković uzima tajmaut nakon koga Jedinstvo prelazi u ofanizivu, sustiže ih i privodi set kraju 25:21 za početnih 1:0.

U drugom upravo obrnuta situacija. Odbojkašice Lugoža slično kao Jedinstvo u prvom setu preokreću situaciju pri sredini seta i sa 25:21 izjednačuju na 1:1. Na krilima uspeha odbojkašice Lugoža nastavljaju i u trećem setu. Na radost stotinjak navijača iz Rumunije pristiglih u Staru Pazovu, gotovo im sve ide od ruke a Jedinstvu baš ništa, i Lugož ubedljivo dobija 25:17.

Kada smo već pomislili da je utakmice izgubljena, Jedinstvo se budi. Jovana Zelenović uvodi neophodnu stabilnost, Branka Tica vraća osmeh na lice i poenima radost svojoj ekipi. U četvrtom setu uloge su se obrnule i sada Jedinstvo ubedljivo dobija 25:16 i izjednačenje 2:2 za tajbrejk.

U odlučujućem petom setu Jedinstvo nastavlja sa dobrom igrom,  nakon početne rezultatske klackalice se odlepljuje i nadmoćno ga privodi kraju sa 15:8.

Revanš se igra za sedam dana u Lugožu, gradiću na šezdesetak kilometara od Temišvara.