VEST: Raspisana tri javna poziva za podsticaj zapošljavanja u opštini Stara Pazova • Isključenje struje u četvrtak u Staroj Pazovi • Đak generacije u Novoj Pazovi: Nikola Crnobrnja zasijao među 15 vukovaca • Počeo Mini sajam knjiga u Novoj Pazovi • Festival "Razigrana mladost" 20. i 21. juna u BIG-u u Novoj Pazovi • U toku sedmi turnir u malom fudbalu u Vojki • Vreme: sunčano, temperatura do 28 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Sport Stara Pazova 15.11.2023.
SPEKTAKL U RUMI: Jedinstvo u 2. kolu Lige šampiona poraženo od najbolje ekipe na svetu Vakifbank sa 3:0

Odbojkašice Jedinstva poražene su u drugom kolu grupne faze Lige šampiona. Srpski prvak je kao domaćin u Rumi izgubio od najboljeg tima sveta, istanbulskog Vakifbanka sa 3:0.


Iako je Jedinstvo u prvom delu svakog seta bilo dostojan protivnik Vakifbanku, aktuelni šampion Evrope u nastavku je pokazivao razliku u klasi i pred punom dvoranom Sportsko - poslovnog centra u Rumi savladao ekipu iz Stare Pazove sa 3:0 (15:25, 17:25, 14:25).


Odlučio je trener gostujućih odbojkašica Đovani Gvideti, aktuelni selektor reprezentacije Srbije, da na klupi ostavi prve zvezde tima – Gabi, Džordan Tompson, Džansu Ozbaj, Zehru Guneš... Dok je Bianka Buša dobila priliku da igra u domovini.


Na drugoj strani, Jovo Caković je poslao najjaču postavu na teren – bez Branke Tice, koja zbog povrede nije bila ni u sastavu.

Najbolja u našem timu bila je Tamara Miljević sa 12 poena, Una Vajagić je imala sedam, a Iva Šućurović i Minja Osmajić po pet. Na drugoj strani Aleksnadra Franti je brojala do 17, Čiaka Ogbogu je imala 11, a Aleksija Karutasu je dodala 10, Bianka Buša je stala na šest.


Sledeći meč u Ligi šampiona Jedinstvo igra protiv francuskog predstavnika ekipe Volej Miluz 29. novembra takođe u Rumi jer ova nedavno renovirana dvorana jedina u Sremu ispunjava stroge kriterijume za ovakvo elitno takmičenje.