VEST: Andrej Simendić iz Stare Pazova najbolji recitator u Srbiji • U ponedeljak u Vojki i Staroj Pazovi isključenje struje • U Vojki međunarodno takmičenje u aeromodelarstvu • FUDBAL: Jedinstvo ponovo prvo, Dunav se ipak spašava • Rukometašice Mladosti završile sezonu među pet najboljih timova u državi • ŽFK Prave Dame ponovo izborile prvoligaški status • Odbojkašice Omladinca iz Novih Banovaca šampionke Srbije u konkurenciji kadetkinja • Vreme: oblačno, temperatura do 17 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 26.02.2024.
U Staroj Pazovi na prelu

Poslednje februarske subote u Staroj Pazovi su se na prelu u SKUD "Heroj Janko Čmelik" u organizaciji Udruženja pazovačkih žena okupile članice udruženja žena iz Srema i Bačke i hrvatskog Iloka.


U ime domaćina, gošće je pozdravila Ana Horvat, predsednica pazovčkih žena, koje su na početku pripremile kraći književno – pevački program a zatim je usledilo radno druženje.


Iako prela  kao događaji na kojima su se okupljale žene kako bi tkale, plele, vezle, jer je to bila potreba za svako domaćinstvo, polako odlaze u zaborav, žene ih na ovaj način neguju. Svaka je sa sobom ponela neki ručni rad kome se posvetila uz razgovor sa poznanicama, jer cilj ovakvih događaja je prvenstveno druženje, razmena iskustava i negovanje starih običaja. 



Gošće je sačekalo bogato posluženje među kojim su bile i krofne, neizostavna poslastica nekadašnjih prela.


U Staroj Pazovi je prelo organizovano po 11. put.