VESTI: 1. i 2. maja odeljenje opšte medicine u Staroj i Novoj Pazovi i Starim Banovcima dežuraće od 8.00 do 14.00 časova, dok će u Staroj Pazovi tokom petka i subote dežurati pedijatrija od 8.00 do 14.00 časova • Odvoženje kabastog otpada u opštini Stara Pazova od sledeće nedelje • JKP "Čistoća" u petak neće odnositi smeće po ustaljenom rasporedu. Tokom praznika parkiranje je besplatno • Poslovnice "Pošte" u svim mestima opštine Stara Pazove neće raditi • Šoping centar Big Pazova tokom prvomajskih praznika radiće uobičajeno • Jovo Caković produžio ugovor sa ŽOK Jedinstvo do 2030. godine • Sunčano i vetrovito • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stari Banovci 28.05.2024.
Prvačići imali čas srpskog jezika u Biblioteci: Tema „Osvrt na lik i delo J.J. Zmaja“

Juče su učenici prvog razreda OŠ „Slobodan Savković“ iz Starih Banovaca imali poseban čas srpskog jezika u lokalnoj biblioteci „Dimitrije Ruvarac“ posvećen poznatom srpskom pesniku Jovanu Jovanoviću Zmaju.


Ovo neobično okruženje za učenje doprinelo je da se mališani bolje upoznaju sa radom i životom jednog od najvoljenijihi dečiji pesnika, a biblioteka je bila savršeno mesto za ovaj čas, ispunjena knjigama i slikovnicama  koje su dodatno inspirisale učenike.


Deca su zajedno sa učiteljicom Mirjanom Radisavljević prezentovala projekat o Jovanu Jovanoviću - Zmaju njihovoj prvoj lektiri putem plakata koje su sami pravili i asocijacija,  takođe su recitovali pesmice, ali i izneli doživljaje koje su poneli sa izleta na kom su posetili kuću našeg pesnika.


Poseta biblioteci nije samo bila prilika za učenje o Zmaju već i za podsticanje ljubavi prema čitanju i knjigama.


Bibliotekarka Branislava Skoko izrazila je veliko zadovoljstvo što se u njihovoj biblioteci održavaju ovakvi časovi jer je važno da deca od malih nogu razvijaju ljubav prema knjigama. Takođe, ovi edukativni časovi su susreti na kojima se uz razmenu mišljenja, edukaciju i razgovor produbljuje saradnja ustanova kulture sa obrazovnim centrima, muzejima, galerijama.


Prvačići kažu da je ovo bio nezaboravan dan za njih jer su uživali u poeziji i kreativnim aktivnostima.