VEST: Andrej Simendić iz Stare Pazova najbolji recitator u Srbiji • U ponedeljak u Vojki i Staroj Pazovi isključenje struje • U Vojki međunarodno takmičenje u aeromodelarstvu • FUDBAL: Jedinstvo ponovo prvo, Dunav se ipak spašava • Rukometašice Mladosti završile sezonu među pet najboljih timova u državi • ŽFK Prave Dame ponovo izborile prvoligaški status • Odbojkašice Omladinca iz Novih Banovaca šampionke Srbije u konkurenciji kadetkinja • Vreme: oblačno, temperatura do 17 stepeni • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Sport Vojka 22.07.2024.
Dušan Inđić pobednik šahovskog turnira u Vojki

U sklopu Partizanske slave, u prostorijama Mesne zajednice Vojka, održan je šahovski turnir koji je okupio oko 20 talentovanih takmičara iz naše opštine, kao i iz Inđije i Pećinaca. Turnir, koji je bio brzopotezni, organizovao je Šah klub Sremac Vojka, uz podršku Opštine Stara Pazova i saradnju Mesne zajednice Vojka.


Turnir je posvećen velemajstoru šaha Aleksandru Inđiću, a Šah klub Sremac mu je ovom prilikom poklonio  njegov portret koji je naslikao Milan Đurić slikar iz Vojke. Ovaj poklon primio je njegov otac Dušan Inđić koji je sa predsednica Mesne zajednice Vojka, Jelenom Inđić, svečano otvorio turnir.


Takmičenje je proteklo u dinamičnoj i uzbudljivoj atmosferi, sa učesnicima koji su pokazali izuzetne šahovske veštine. Na kraju, prvo mesto osvojio je Dušan Inđić, drugo mesto pripalo je Milanu Čečariću, dok je treće mesto zauzeo Slavko Azarić. Ovaj događaj značajno je doprineo promociji šaha u lokalnoj zajednici i potvrdio važnost održavanja sličnih manifestacija.