VESTI: 1. i 2. maja odeljenje opšte medicine u Staroj i Novoj Pazovi i Starim Banovcima dežuraće od 8.00 do 14.00 časova, dok će u Staroj Pazovi tokom petka i subote dežurati pedijatrija od 8.00 do 14.00 časova • Odvoženje kabastog otpada u opštini Stara Pazova od sledeće nedelje • JKP "Čistoća" u petak neće odnositi smeće po ustaljenom rasporedu. Tokom praznika parkiranje je besplatno • Poslovnice "Pošte" u svim mestima opštine Stara Pazove neće raditi • Šoping centar Big Pazova tokom prvomajskih praznika radiće uobičajeno • Jovo Caković produžio ugovor sa ŽOK Jedinstvo do 2030. godine • Sunčano i vetrovito • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stari Banovci 02.12.2024.
Prva godišnja izložba USK Podunavlje Stari Banovci

„Dunav u boji i stihu“ naziv je prve godišnje izložbe Udruženja stvaralaštva u kulturi Podunavlje koja je u subotu u Stare Banovce dozvala veliki broj ljubitelja umetnosti. Posebne poruke i energiju kroz svoje slike i skulpture donelo je 22 umetnika, medju njima i kreativni mališani, učesnici prve kolonije.


Izložbu je otvorila Ljiljana Sekimić, direktor Narodne biblioteke Dositej Obradović i predsednik Umetničkog udruženja Nova Pazova sa kojim Podunavlje ima sjajnu saradnju, o čemu svedoči i nekoliko umetničkih radova članova ovog udruženja izloženih upravo u Starim Banovcima.


Svojim stihovima publiku je na otvaranju pozdravio i svestrani umetnik Miodrag Mića Jakšić. Izložba je istovremeno bila i sećanje na ULU Leonardo, o čemu je govorila Dobrinka Šašić, podpredsednik USK Podunavlje. Radovi iz fundusa Leonarda su takođe predstavljeni publici u prostorijama Mesne zajednice Stari Banovci, koja je od osnivanja veliki prijatelj umetnika i Udruženja.


Izložbu Dunav u boji i stihu možete pogledati u toku ove nedelje.