VESTI: Do 25. februara prijavljivanje penzionera za pakete solidarne pomoći • Počela izgradnja nove zgrade Doma kulture u Belegišu • Legalizacija u Staroj Pazovi završena, stiglo oko 10 000 prijava. O daljim koracima građani će biti informisani • Od početka ove godine cena komunalnih usluga uvećana je za 10 odsto u odnosu na prethodnu godinu • Košarkaši Dunava izgubili u Zrenjaninu od Proleter Naftagasa 91:77 • Još jedna medalja za Sofiju Adamović, srebro u disciplini Trio • Maksimalna dnevna temperatura 6 stepeni u Staroj Pazovi i okolini • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 10.03.2025.
Nedelja veče uz "Tamburicu" i "Zlatnik"

Sinoć je u Pozorišnoj sali u Staroj Pazovi održan koncert Orkestra Tamburica Pazova i Etno grupe Zlatnik iz Beograda.

Prepoznatljivi po izvođenju muzike različitih žanrova, muzičari i pevači Orkestra tamburica Pazova su i ovoga puta u Pozorišnu salu privukli brojnu pazovačku publiku koja je uživala pre svega u narodnoj pesmi. Uz goste, etno gupu Zlatnik iz Beograda, publika je mogla da uživa u koncertu tradicionalnih srpskih, ali i makedonskih i bugarskih kompozicija. 



Oba sastava, i domaći i gostujući, iako relativno mlada, za sobom imaju brojne nastupe u zemlji i inostranstvu i spaja ih velika ljubav prema muzici i tradiciji.


Gostujuća Etno grupa Zlatnik osnovana je u aprilu 2023. godine i čine je pevači i instrumetalisti raznovrsnih godišta i zanimanja. Misija Zlatnika je da prenosi emocije publici i čuva od zaborava lepotu naše tradicije.



Orkestar Tamburica Pazova postoji od 2021. godine i specifičan je muzički ansambl, i po izboru kompozicija i po sastavu samog orkestra i pevačke grupe.