VESTI: Od radionica do koncerta Tropico benda: Balkan Youth Fest otvorio turneju u Staroj Pazovia • Za malog Vuka humani ljubitelji automobila prikupili više od 260 hiljada dinara • Opština Stara Pazova domaćin panela o ženskom preduzetništvu – „Jača nego što misliš – Ona je brend“ • FA Klasje pobednik festivala Tancuj, tancuj... • Starobanovačka škola izabrala đaka i sportiste generacije • Noćni bazar ponovo u Staroj Pazovi: Dva dana druženja, dobrih ukusa i kreativnosti • Bronzana medalja sa Balkanskog prvenstva za Dimitrija Stanojevića • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Kultura Stara Pazova 12.05.2026.
Izložba Ariona Aslanija otvorena u Galeriji Mira Brtka do 3. juna (VIDEO)

U galeriji Mira Brtka otvorena je izložba umetnika Ariona Aslanija, slikara koji se publici predstavio sa više od 30 crteža, uglavnom rađenih u formi diptiha. Izložba nosi naziv „Terenski diptih paradigma“, jer ono predstavlja umetničko delo sastavljeno iz dva dela .Od motiva prirode i grada, diptih format omogućava uvid u jedno vizuelno širu sliku odnosno kompoziciju.


Centralni deo izložbe čine umetnička dela sastavljena iz dva dela koja zajedno čine jednu celinu. Motivi koje autor najčešće obrađuje jesu priroda i grad, a kroz ovaj format publici pruža širu vizuelnu kompoziciju i drugačiji pogled na prostor.


Posebnu pažnju posetilaca privlači i film “Frame” koji se može videti kroz prozor galerije, na ekranu okrenutom ka ulici, kako bi bio dostupan prolaznicima. Izložen je i print većeg formata, na kojem je prikazana njegova izložba u prirodnom okruženju.


Ovaj umetnik voli ekspermente i igru u umetnosti, kao i stvaranje radova u prirodi, gde njegove postavke ostaju izložene i po nekoliko dana. U svojim delima često skriva poruke ispisane grčkim pismom, poigravajući se tako sa simbolima, jezikom i značenjem.


Ljubitelji savremene umetnosti imaju priliku da izložbu “Terenska diptih paradigma” pogledaju u galeriji Mira Brtka do 3. juna.


Bonus VIDEO: Pogledajte kako je bilo na otvaranju izložbe Ariona Aslanova: