VESTI: U subotu iznošenje kabastog otpada u Staroj Pazovi, Golubincima i Petrović salašu • Jana Šobot – Jašo, učenica generacije u školi Čmelik • Počinje 32. smotra dečjeg dramskog stvaralaštva Slovaka u Vojvodini • U subotu godišnji koncert plesnog studija Dance Star Pazova - Puls života • Omladinac se u Pančevu oprašta od srpskoligaškog društva • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Stara Pazova 15.05.2015.
Studija o potrebnim kadrovima

U organizaciji opštine Stara Pazova i Kancelarije za lokalno ekonomski razvoj održan je radni sastanak 11. maja u vezi pripreme za realizaciju Studije o izvodlјivosti Point college-a. Projekat bi se odnosio na region Srema, a sastanku su prisustvovali predstavnici svih sedam opština sremskog okruga tj. formirana je radna grupa za Srem. Studija treba da pokaže koji su obrazovni profili realna potreba privrede u svakoj od opština Srema pojedinačno, ali i celom Sremu kao regionu zbog specifičnosti industrija. Pored toga Studija će pokazati da li je sistem Point college-a primenjiv na naš region i uopšte u Srbiji, a sam sistem podrazumeva povezivanje obrazovanja sa privredom i to tako što bi privreda aktivno učestvovala u radu Point college-a kroz ukazivanje na potrebne obrazovne profile.

Naš obrazovni sistem nije usaglašen sa potrebama privrede i stoga je reforma obrazovanja neophodna što predstavlјa jedan od cilјeva ovog projekta. Ovim projektom region Srema kvalifikavao bi se za pilot region Point college-a.