VESTI: U četvrtak bez električne energije više ulica u Starim Banovcima • U petak 26. juna isključenje električne energije u Golubincima • Proglašeni najuspešniji maturanti Tehničke škole • DAJTE KRV: U četvrtak tarnsfuziomobil ispred zgrade Opštine • Iskra Anić đak generacije u Aranicki školi, Sara i Viktor Mijić sportisti generacije • U četvrtak ispiranje vodovodne mreže u industrijskoj zoni u Novoj Pazovi • Članovi "Feniksa" organizovali druženje uz omaž emisiji "Prozori duše" • RTV Stara Pazova možete gledati na poziciji 545 kod operatera Supernova i na 545 kod MTS-a • Program Radija Stara Pazova možete slušati na frekvenciji 91,5 MHz •
Info Stara Pazova 07.12.2016.
Opština Stara Pazova na korak od statusa grada

-"Opština Stara Pazova je jedna od retkih sredina u kojoj populacija raste i mesne zajednice koje je čine, kao i sama Stara Pazova, i geografski i ekonomski prerastaju nivo opštine."- rekao je danas prilikom posete opštini državni sekretar u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave Ivan Bošnjak. Strateški cilj kome opštinsko rukovodstvo Opštine Stara Pazova teži i usmerava svu svoju energiju u protekle četiri godine, jeste upravo dobijanje statusa grada. -"Svi infrastrukturni projekti koji su do sada realizovani: rekonstrukcije centara većine naselja, asfaltiranje svih ulica u naseljima, izgradnja saobraćajnica, investicije u zdravstvo, sport, izgradnja savremenih objekata vrtića, obnova domova kulture i crkveno – verskih objekata svih konfesija, ali i oni projekti na čijoj se realizaciji trenutno radi, usmereni su ka tom cilju,"- istakao je predsednik Đorđe Radinović. Izmene i dopune Zakona o lokalnoj samoupravi će na bolji način redefinisati odnose između opštinskih organa i samih mesnih zajednica. Nadležno Ministarstvo će opštinskom rukovodstvu pružiti punu podršku, a osim formalnih pretpostavki, suštinskih prepreka za dobijanje statusa grada nema. - "Lokalna samouprava dobro radi, dobro upravlja zemljištem, nema problema sa likvidnošću, izdala je i obveznice,"- istakao je državni sekretar. -"Dobijanje statusa grada bilo bi korisno za privredu i za građane, jer bi to omogućilo funkcionisanje svih institucija i službi, konkretno osnivanje Komunalne policije, Privrednog suda, pre svega to bi doprinelo još efikasnijoj administraciji," - istakao je predsednik Radinović.